O hodowli

Dlaczego Maine Coon?

Rasa Maine Coon jest rasą naturalną, powstałą bez ingerencji człowieka i do dnia dzisiejszego taką pozostaje, a rola hodowców ogranicza się do zachowania ich naturalnego eksterieru oraz eleminacji z hodowli osobników odbiegających wyglądem i charakterem od standardów MCO.

Maine Coony to koty bardzo łagodne mimo ich olbrzymich rozmiarów. Poruszają się z gracją i wrodzonym wdziękiem prezentując puszysty, długi ogon. Nie mają nawyku demolowania mieszkania, z usposobienia trochę leniwe nie stanowią zagrożenia dla kwiatów stojących na meblach. Wygodny fotel właściciela na popołudniową drzemkę lub miła poduszka na parapecie okna z ciekawym widokiem, satysfakcjonuje je w zupełności, tym bardziej gdy w pobliżu będą czuć obecność swojego pana. Bo Maine Coony kochają ludzi, nie lubią za długo przebywać same, a już nie do pomyślenia jest odizolowanie ich w innym pomieszczeniu, gdy pozostali domownicy są w domu. Drapanie łapką w drzwi nie ustanie, aż nie stanie się zadość kociemu pragnieniu. Jak pies reagują na swoje imię, jak pies chodzą za panem po mieszkaniu. Maine Coon wdzięczny za okazaną mu miłość odpłaci tym samym, nagrodzi nas mruczeniem, przyjaznym, pełnym zaufania spojrzeniem, a w porywach kociej czułości poliże nasz policzek szorstkim językiem. Wspaniale dogadują się z dziećmi, zaprzyjaźnią się z psem…

Moim Maine Coonom często szepczę do ucha miłosne wyznania i jestem przekonana, że świetnie je rozumieją…

Kocia Łapa*PL jest małą, domową hodowlą. Traktujemy nasze zwierzęta, bo oprócz kotów mieszka także z nami suczka Zina, jak domowników starając się zapewnić im jak najlepsze warunki rozwoju. Codziennie oprócz dobrej karmy i różnych innych łakoci, dostają naszą miłość i troskę.

Nasze koty są regularnie odrobaczane, szczepione, posiadają testy na FIV i FeLV z wynikiem ujemnym, są przebadane w kierunku HCM.

Koty są zadbane, zdrowe, pod stałą opieką lekarza weterynarii.

Hodowla Kocia Łapa*PL jest członkiem Polskiego Związku Felinologicznego, który należy do World Cat Federation (WCF).

rc logopzf